Ragaszkodás a régihez: jó vagy rossz?

régi nyerőgépek

Ahány ember létezik, annyi szokás. Van, aki nagyon (már-már görcsösen) ragaszkodik a régi dolgokhoz, tárgyakhoz, és van, aki könnyen (néha túl könnyen is) megszabadul tőlük. Nos, semmiképp nem jó átmenni egyik végletbe sem. Ebben a bejegyzésben sorra vesszük mind a két szélsőséget, és ezek alapján talán neked is könnyebb lesz majd eldönteni, hogy melyek azok a tárgyak, értékek, amelyeket érdemes megőrizni, és melyek azok, amiket nem.

A régi dolgok mellett
Számos ember a régi dolgok mellett teszi le a voksát, ami azt jelenti, hogy számára fontos lesz megőrizni a régi dolgokat, tárgyakat (pl. régi fényképezőgépek, régi nyerőgépek). Ezzel nincs is semmi baj, csupán az a vezély áll fenn, hogy amikor az ember így gondolkozik, akkor sajnos hajlamos arra, hogy túlzásokba essen, és végletekbe menően gondolkodjon ezen a téren. Az olyan dolgokhoz való ragaszkodás, amelyeket már évek óta nem használunk, sokszor indokolatlan és fölösleges. Ott vannak például a régi nyerőgépek. Lehet, hogy az emberben nosztalgikus hangulatot ébresztenek, azonban ha már valaki nem használja őket, akkor fölösleges a jelenlétük, és a legjobb lesz megválni tőlük. Sokszor persze nagyon nehéz rászánni magunkat, hogy kidobjunk valami olyant, ami fontos lehet a számunkra, azonban ha megtesszük, felszabadulunk egy kicsit.


Az új dolgok mellett
Ugyanez a felszabadulás-érzés van akkor jelen, amikor sikerül megválnunk valamilyen régi tárgytól, ami fölöslegessé vált a számunkra, hogy az előbbi példánál maradjunk, és a régi nyerőgépek már terhet jelentenek számunkra, akkor örömmel dobjuk ki őket. A baj csak akkor van, amikor mindentől megválunk, hogy aztán újra felhalmozhassuk a dolgokat magunk körül. Mindig jó figyelni, hogy ne essünk át egyik végletbe sem.